Науково-теоретичний журнал "Штучний інтелект" No.3'2003

зміст

УДК 004.934

Амплiтудна сегментацiя мовленнєвого сигналу, використовуюча фільтрацію й вiдомий фонетичний склад

Ніценко А.В., Шелєпов В.Ю.

У статтi описується новий умовний сегментатор. Вiн використовує апрiорну iнформацiю щодо фонемного складу сигналу, але це не є перешкодою для його застосування в пофонемному розпiзнавачi. Особливiстю нового сегментатора є те, що вiн, на вiдмiну вiд iнших, не має тенденцiї ставити зайвi мiтки й абсолютно правильно сегментує велику кiлькiсть слiв. Дуже важливо, що сегментатор здатен правильно роздiляти два голосних, що йдуть пiдряд, або два приголосних, що йдуть пiдряд, а також видiляти звук "р". При цьому основнi функцiї виконуються без попереднього пiдстроювання пiд диктора.


УДК 004.934

Амплитудная сегментация речевого сигнала, использующая фильтрацию и известный фонетический состав

Ниценко А.В., Шелепов В.Ю.

В статье описывается новый условный сегментатор. Он использует априорную информацию о фонемном составе сигнала, но это не является препятствием для его применения в пофонемном распознавателе. Особенностью нового сегментатора является то, что он, в отличие от других, не имеет тенденции ставить лишние метки и совершенно правильно сегментирует большое количество слов. Очень важно, что сегментатор способен правильно разделять два подряд идущих гласных или два подряд идущих согласных, а также выделять звук "р". При этом основные функции выполняются без предварительной подстройки под диктора.

зміст


Copyright ©   1995-2024; Інститут проблем штучного інтелекту.
Усi права на матерiали, що знаходяться на сайтi Інституту проблем штучного інтелекту, захищаються вiдповiдно до законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.iai.dn.ua. Передрукування, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що не мiстить у собi посилання на www.iai.dn.ua, у будь-якому виглядi суворо забороненi.
Проблеми/коментарi? Пишіть.