Науково-теоретичний журнал "Штучний інтелект" No.2'2000

зміст

УДК 6813:616-07

Поліпараметричні інформаційні системи для функціонально-діагностичних досліджень

Глазачэв О.С., Дмiтрiэва Н.В.

У результаті багаторічних досліджень поліпараметричних методів за різних практичних умов накопичено значний банк даних, що проаналізований статистичними й класифікаційними методами. Поряд з цим у інтерактивному режимі проведено візуальний аналіз образів множинних функціональних станів організму. Залежно від конкретних задач досліджень і відповідної варіації поліпараметричного методу аналіз образів проводили а) методами розпізнавання образів і відносної оцінки змін комплексу параметрів у динаміці спостереження за впливу середовищних факторів (у % відносно вихідного рівня); б) шляхом порівняльного визначення подібності (неподібності) образу, що знову пред’являється, з еталонами – моделями множинних функціональних станів, побудованих на основі логічного аналізу динаміки змін параметрів у заданих умовах; в) шляхом аналізу багатовимірних даних на основі інтелектуальної моделі, пертворювач якої дозволяє класифікувати образ, що пред’являється, в автоматичному режимі; г) шляхом інтерпретації візуалізованого синдрому – образу на основі бази знань і експертної оцінки. Накопичений досвід показав ряд переваг поліпараметричних методів у функціонально-діагностичних дослідженнях і недостатність математичного аналізу складних образів множинних функціональних станів у динаміці для підтримки діагностичних рішень.


УДК 6813:616-07

ПОЛИПАРАМЕТРИЧЕСКИЕ ИНФОРМАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ ДЛЯ ФУНКЦИОНАЛЬНО-ДИАГНОСТИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ

Глазачев О.С., Дмитриева Н.В.

В результате многолетних исследований полипараметрических методов в различных практических условиях накоплен значительный банк данных, анализированных статистическими и классификационными методами. Наряду с этим в интерактивном режиме проведен визуальный анализ образов множественных функциональных состояний организма. В зависимости от конкретных задач исследований и соответствующей вариации полипараметрического метода анализ образов проводили а) методами распознавания образов и относительной оценки изменений комплекса параметров в динамике наблюдения при воздействии средовых факторов (в % относительно исходного уровня); б) путем сравнительного определения сходства (несходства) вновь предъявляемого образа с эталонами - моделями множественных функциональных состояний, построенных на основе логического анализа динамики изменений параметров в заданных условиях; в) путем анализа многомерных данных на основе интеллектуальной модели, преобразователь которой позволяет классифицировать предъявляемый образ в автоматическом режиме; г) путем интерпретации визуализированного синдрома - образа на основе базы знаний и экспертной оценки. Накопленный опыт показал ряд преимуществ полипараметрических методов в функционально-диагностических исследованиях и недостаточность математического анализа сложных образов множественных функциональных состояний в динамике для поддержки диагностических решений.

зміст


Copyright ©   1995-2024; Інститут проблем штучного інтелекту.
Усi права на матерiали, що знаходяться на сайтi Інституту проблем штучного інтелекту, захищаються вiдповiдно до законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.iai.dn.ua. Передрукування, копiювання або вiдтворення iнформацiї, що не мiстить у собi посилання на www.iai.dn.ua, у будь-якому виглядi суворо забороненi.
Проблеми/коментарi? Пишіть.