Той, хто шукає – винаходить!

 
 

Не з порожніми руками прийшли на науково-практичну конференцію «Винахідництво і раціоналізація в Донецькій області», яку організували Управління освіти і науки облдержадміністрації, Національний університет, обласна рада Товариства винахідників і раціоналізаторів України, регіональне відділення Академії технологічних наук України, представники Донецького державного інституту штучного інтелекту.

Досить сказати, що лише цього року тут отримали два патенти України на винаходи і за 5 заявками в «Укрпатенті» ведеться кваліфікаційна експертиза. А найактивнішими винахідниками ДонДІШІ, безумовно, можна назвати члена-кореспондента НАН України, доктора технічних наук, ректора, професора Анатолія Івановича Шевченка і кандидата технічних наук, начальника Відділу інтелектуальних робото-технічних систем Сергія Олександровича Полівцева.

«Ми їх вважаємо людьми постійного творчого пошуку, - сказала начальник відділу з питань інтелектуальної власності і науково-технічної інформації Людмила Степанівна Жебель. – І Анатолій Іванович, і Сергій Олександрович повністю виправдовують таку характеристику. У творчій співпраці Анатолій Іванович Шевченко, в активі якого уже шість винаходів, і Сергій Олександрович Полівцев стали співавторами двох винаходів: «Крокуючий рушій малогабаритного робота» та «Система контролю і керування рухомими й стаціонарними об’єктами».

Проректор ДонДІШІ з нових комп’ютерних технологій Світлана Борисівна Іванова переконана у тому, що винаходи Анатолія Івановича і Сергія Олександровича, що створені у межах інститутівських науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, сприяють підвищеною науково-технічного рівня розробок їх конкурентоспроможності. Вони можуть бути успішно застосовані в інтелектуальних робототехнічних системах, що призначені для розвідки важкодоступних територій під час рятувальних операцій, або у зонах підвищеної небезпеки.

Варто додати, що за двома заявками Сергія Олександровича Полівцева – «Активний інфрачервоний сенсор-дальномір» та «Спосіб автоматичної обробки і відображення картографічного матеріалу» - в «Укрпатенті» ведеться кваліфікаційна експертиза. Запитані фахівцями доробки інститутських винахідників Владислава Юрійовича Шелепова, Олександра Вікторовича Жука, Сергія Валерійовича Мащенка, інших науковців, які приймають щирі побажання творчих знахідок і поздоровлення з Днем винахідника і раціоналізатора.